پویا آی تی

شروع با نگاهی متفاوت

پویا آی تی

شروع با نگاهی متفاوت


هنگام پرداخت در فروشگاه‌ها خودتان اقدام به وارد کردن رمز و مبلغ کالا در دستگاه کارتخوان کنید
بهترین گزینه برای عدم سوء استفاده از کارت بانکی، تغییر دوره ای رمز آن است
در هنگام خرید اینترنتی از فروشگاه هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند خرید کنید
در هنگام خرید اینترنتی برای بررسی وضعیت فروشگاه روی نماد اعتماد الکترونیکی کلیک کنید
هنگام استفاده از وای فای عمومی مراقب امنیت اطلاعات خود باشید
مراقب تماس تلفنی و پیامک ارسالی کلاهبرداران به منظور ترغیب شما به حضور در مقابل دستگاه خودپرداز جهت انجام هرگونه عملیات حساب خود باشید
احتمال به سرقت رفتن یا مفقود شدن تلفن همراه بیش از سایر ابزارهای رایانه ای است پس در ثبت اطلاعات شخصی خود در تلفن همراه دقت کنید
در صورت واگذاری سیم کارت و گوشی به شخص دیگر، مراحل انتقال امتیاز در دفاتر مربوطه را تکمیل نمایید در غیر اینصورت هنگام ارتکاب جرم پاسخگویی در مراجع قانونی به عهده شما می باشد
از قرار دادن عکس ها و فیلم های خانوادگی بر روی تلفن همراه خود پرهیز کنید
هنگامی که تلفن همراه خود را جهت تعمیر واگذار می کنید ، کارت حافظه و سیمکارت آن را نزد خود نگه دارید

هشدار در خصوص باج افزار wannacrypt
هکرها از طریق یک بدافزار سیستم‌های کامپیوتری را قفل کرده و برای باز کردن آن طلب باج می کنند ...  ادامهشرکت مایکروسافت با قرار دادن System Restore در ویندوز این امکان را به شما می دهید که هر زمان در اثر نصب برنامه و یا تغییراتی در ویندوز با مشکل روبرو شدید، ویندوز خود را به حالت قبلی برگردانید.
این قابلیت ویندوز به این صورت کار می کند که از همه بخش ها و درایو ها طی هر 24 ساعت نقاط بازگشت ایجاد می کند، حتی اگر هیچ تغییری در کامپیوتر خود نداده باشید مثلا اگر کامپیوترتان را خاموش کنید و آن را به مدت سه روز روشن نکنید برنامه نقطه بازگشتی ایجاد می کند که شما دفعه بعد دوباره کامپیوتر را روشن می کنید.
System Restore در حقیقت تنظیمات صحیح ویندوز را به خاطر می سپارد و آن را در محلی در دیسک سخت برای مواقع اضطراری ذخیره می کند و با بازیابی کردن این اطلاعات می توان از بروز مشکل جلوگیری کرد.
برای استفاده از این قابلیت به آدرس ذیل بروید:

Start/All Programs/Accessories/System Tools/System Restore

اولین گزینه  یعنی RESTORE MY COMPUTER TO AN EARLIER TIME ویندوز را به حالت قبل باز گرداند و دومین گزینه یعنی Create Restore Points می توان ریستور پوینتی ایجاد کرد.

روش اول:

RESTORE MY COMPUTER TO AN EARLIER TIME را انتخاب کنید.
تاریخی را که در آن ویندوز خوب کار می کرده را انتخاب کنید.
اطمینان حاصل کنید که تمام فایلهای باز را ذخیره کرده اید و پس از آن NEXT را کلیک کنید.
در این حالت سیستم عملیات بازیابی و بازگشت به قبل را آغاز می کند.
پس از اتمام سیستم مجددا راه اندازی خواهد شد. پس از بازگشت به ویندوز پنجره ای باز می شود که با زدن OK به محیط ویندوز وارد می شوید.

روش دوم:
برای ساختن یک Restore Points به مسیر قبل رفته و این بار گزینه Create Restore Points را انتخاب و با کلیک روی NEXT به قسمت بعد رفته و نامی را برای Restore Points جدید انتخاب کنید و حال گزینه Create را کلیک کنید پس از چند لحظه کل تنظیمات ویندوز ذخیره می شود.
از این پس در صورت بروز مشکل هنگام بوت ویندوز باید کلید F8 را پایین نگاه داشت و با انتخاب گزینه Last Known Good Configouration ویندوز را به حالت قبل باز گرداند.

پیشنهاد می شود از این به بعد قبل از انجام هر تغییر و یا نصب هر برنامه ای مانند آنتی ویروسها، فایروالها و ... که نصب آن امکان دارد تغییراتی را در ویندوز اعمال نماید برای جلوگیری از خراب شدن ویندوز یک Restore Points ایجاد نمائید.

نکته :
- اگر سیستم را بازیابی کردید و نرم افزاری کار نکند می بایست آن دوباره نصب کنید.
- این قابلیت My Documents را به قبل باز نمی گرداند.
- سیستم بازیابی ویندوز یک سیستم پشتیبان واقعی نیست. درست است که این ابزار می تواند کپی هایی از فهرست ریجستری را پشتیبانی کند، اما به این معنی نیست که می توانید برای پشتیبانی چیزهایی دیگر روی آن حساب کنید.
- ممکن است در بعضی موارد به دلیل آسیب دیدگی شدید ویندوز حتی با استفاده از این قابلیت نیز مشکل سیستم برطرف نشود.

دیدگاه ها (۰)

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.