پویا آی تی

شروع با نگاهی متفاوت

پویا آی تی

شروع با نگاهی متفاوت


هنگام پرداخت در فروشگاه‌ها خودتان اقدام به وارد کردن رمز و مبلغ کالا در دستگاه کارتخوان کنید
بهترین گزینه برای عدم سوء استفاده از کارت بانکی، تغییر دوره ای رمز آن است
در هنگام خرید اینترنتی از فروشگاه هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند خرید کنید
در هنگام خرید اینترنتی برای بررسی وضعیت فروشگاه روی نماد اعتماد الکترونیکی کلیک کنید
هنگام استفاده از وای فای عمومی مراقب امنیت اطلاعات خود باشید
مراقب تماس تلفنی و پیامک ارسالی کلاهبرداران به منظور ترغیب شما به حضور در مقابل دستگاه خودپرداز جهت انجام هرگونه عملیات حساب خود باشید
احتمال به سرقت رفتن یا مفقود شدن تلفن همراه بیش از سایر ابزارهای رایانه ای است پس در ثبت اطلاعات شخصی خود در تلفن همراه دقت کنید
در صورت واگذاری سیم کارت و گوشی به شخص دیگر، مراحل انتقال امتیاز در دفاتر مربوطه را تکمیل نمایید در غیر اینصورت هنگام ارتکاب جرم پاسخگویی در مراجع قانونی به عهده شما می باشد
از قرار دادن عکس ها و فیلم های خانوادگی بر روی تلفن همراه خود پرهیز کنید
هنگامی که تلفن همراه خود را جهت تعمیر واگذار می کنید ، کارت حافظه و سیمکارت آن را نزد خود نگه دارید

هشدار در خصوص باج افزار wannacrypt
هکرها از طریق یک بدافزار سیستم‌های کامپیوتری را قفل کرده و برای باز کردن آن طلب باج می کنند ...  ادامهکی لاگر (Keylogger) برنامه هایی هستند که به طور مخفی دکمه هایی که شما روی کیبورد برای تایپ کلمه های عبور فشار می دهید را ذخیره می کنند و برای هکر سازنده آن برنامه می فرستند. هکر می تواند  با خواندن آن دکمه ها، رمز شما را تشخیص داده  و از آن سوء استفاده نماید.
کی لاگرها توسط هکر به منظور سرقت و به دست آوردن اطلاعات محرمانه، کلمه های عبور، شماره کارت اعتباری و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.
این برنامه‌ها، کاملاً به صورت پنهانی عمل کرده و گاهی حتی با مراجعه به Task Manager و روش‌های دیگر هم نمی‌توانید از حضور و اجرای پنهان آنها آگاه شوید. بنابراین Keylogger ها می‌توانند بدون اطلاع شما رمزهای عبور شما را ثبت کرده و در اختیار هکر سازنده‌ی آن قرار دهند.
کی لاگرها  علاوه بر دزدیدن آنچه تایپ می‌کنید، موارد دیگری مانند، کلیک‌های موس، سایت‌های بازدید شده در کامپیوتر شما، ایمیل‌های ارسالی و دریافتی شما، نام و مشخصات نرم‌افزارهایی که اجرا می‌کنید، متن یا فایل‌هایی که با کپی کردن به کلیپ‌برد منتقل می‌کنید و تصاویری که روی مانیتور شما نمایش داده می‌شوند را نیز می‌توانند در اختیار هکرها قرار دهند.
کی لاگرها به دو روش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری عمل می‌کنند. کی لاگرهای سخت‌افزاری، ابزارهایی فیزیکی هستند که به کامپیوتر متصل می‌شوند. این سخت‌افزارها به سه روش مورد استفاده هکرها قرار می گیرند، به کابل صفحه‌کلید متصل می‌شوند، داخل صفحه‌کلید قرار می‌گیرند و یا همانند قطعات معمول صفحه‌کلید هستند و جایگزین آنها می‌ شوند. نوع اول براحتی قابل شناسایی و قابل نصب است ولی نوع دوم و سوم نیاز به دسترسی بیشتر به صفحه‌کلید دارند و براحتی قابل شناسایی نیستند.
کی لاگر سخت افزاری نوع اول یک رابط PS/2 یا USB است که بین جایی که کیبورد به کیس کامپیوتر متصل می شود قرار می گیرد و تمام دکمه های فشرده شده را روی حافظه اش ضبط می کند. هکر بعد از جدا کردن این دستگاه کوچک حافظه آن را می خواند.
سخت افزارهای کی لاگر برای مقاصد جاسوسی از شرکتها و سازمان های دولتی مورد استفاده قرار می گیرند.
اغلب کی لاگرهای نرم‌افزاری از طریق بدافزارها وارد سیستم ها می شوند.
این نرم افزارهای مخرب ممکن است حتی توسط اشخاص نزدیک به شما بر روی سیستم تان نصب شوند. 

روش های مقابله با این نرم افزارهای مخرب را در مطالب بعدی بخوانید.

دیدگاه ها (۱)

۱۲ اسفند ۹۳ ، ۱۴:۱۷ 00000000000از اصفهان000000000000
ایولللللللللللللللللللل دمت گرم داداش که به فکرمونی.آفرین : )))))))

ارسال دیدگاه

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.